מכונית חשמלית ? רק בסוויצ'אפ !  פורטל המכוניות החשמליות המוביל בישראל, המאפשר להתעדכן בכל החדשות מעולם הרכב החשמלי, להשוות מחירים של מכוניות חשמליות ולהזמין נסיעת מבחן במכונית החשמלית.

 
 

04.05.2015

טיפול יומיומי ברכב חשמלי והאם זה שונה מרכב רגיל

כלי רכב חשמליים עלו בשנים האחרונות לכותרות יותר מפעם אחת. בעוד התייחסויות מקובלות אליהן נוגעת להיבט האקולוגי, כמו גם לכדאיות הרכישה הכלכלית שלהם, הנושא של הטיפול והתחזוקה השוטפים לרכב לא מקבל תמיד את תשומת הלב הראויה.

כלי רכב חשמליים עלו בשנים האחרונות לכותרות יותר מפעם אחת. בעוד התייחסויות מקובלות אליהן נוגעת להיבט האקולוגי, כמו גם לכדאיות הרכישה הכלכלית שלהם, הנושא של הטיפול והתחזוקה השוטפים לרכב לא מקבל תמיד את תשומת הלב הראויה. למעשה, בהתחשב בהבדלים המהותיים הקיימים בין הטיפול ברכב מהסוג הזה לרכב "רגיל", מונע בנזין או סולר, חשוב לתת את הדעת על הנקודה הזו. המאמר הנוכחי נועד לבצע את האבחנה הזו בדיוק, תוך התייחסות לפעולות שצריכות להינקט ביחס לתחזוקת הרכב - ולעומתן כאלה שאין בהן צורך כלל.

החדשות הטובות: נדרש לטפל בהרבה פחות פריטים

כצעד ראשון, יש להדגיש כי הסיבה העיקרית להבדלים שבין תחזוקת רכב חשמלי לרכב מונע בנזין או סולר נוגעת להבדלים במפרט הטכני של הרכבים האלה. ברכב חשמלי אין שורה ארוכה של פריטים ומערכות הקיימות ברכבים הרגילים, כאשר על קצה המזלג ניתן להצביע על אגזוז, משאבת ומסנן דלק, מחשב הזרקה, מצתים וכבלי הצתה, רצועת טיימינג, מחזירי שמן, אגן שמן - והרשימה עוד ארוכה. מכאן, שנמנעות מגוון פעולות הנוגעות לתיקון ותחזוקת רכיבים אלה, דוגמת החלפת שמנים, החלפת מסננים, ניקוי מערכות הדלק השונות של הרכב וכיוצא בזה. המשמעות הישירה של כך היא שתחזוקת הרכב נחשבת, ללא צל של ספק, לנוחה יותר מאשר ברכב הסטנדרטי. בהמשך לכך, מיעוט הרכיבים שעלולים להינזק מקטין גם את פוטנציאל התקלות ברכב, מה שהופך ביקור במוסכים השונים לשכיח פחות מאשר כלי הרכב המסורתיים.

ברור שמאמצים רבים בתחזוקת הרכב נוגעים לטעינת סוללת הרכב בין הנסיעות, כאשר הרצון הברור הוא לצאת לדרך עם מספר סוללות שנטענו במלואן. היות וטווח הנסיעה הרציפה ברכב חשמלי נמוך מזה של רכב רגיל (כ-120-200 קילומטר לטעינה אחת, לעומת כ-450 קילומטר בתדלוק מיכל בנזין או סולר מלא), חשוב להצטייד בסוללות תחליפיות בנסיעות הארוכות - החלפת הסוללה נמשכת לא יותר מאשר מספר דקות. בדומה לרכב רגיל, גם כאן המצבר מהווה שחקן מרכזי, כאשר החלפה שלו לאחר מספר שנים מתבקשת בלא מעט מקרים.

אז איך מתחילים?

בעוד שחלק מהטיפולים עבור רכבים חשמליים ניתן לבצע באופן עצמאי, אחרים יצריכו כבר גיחה למוסך. בהקשר הזה, חשוב להדגיש כי עדיין אין זה מובן מאליו בישראל שמוסך נתון יציע פתרונות יעילים ומקצועיים עבור רכב חשמלי - יש לוודא זאת טרם ההגעה למוסך. כמובן שגם במקרה הזה, בדומה לרכב ה"סטנדרטי", מוסכים מורשים מטעם היבואנית יכולים בהחלט להציע פתרונות מותאמים אישית, חלקי חילוף מקוריים ובקיאות מלאה של אנשי המוסך בכל נושא הנוגע לרכב.

"המכונית החשמלית של ב.מ.וו"
"השוואת ביטוח רכב למכוניות חשמליות"

29.03.2015

השוואת ביטוח רכב למכוניות חשמליות

הרכב החשמלי כבר נמצא במספרים גבוהים בשוק וניתן למצוא אותו גם בישראל בבתי אב רבים. הרכב החשמלי מונע המצבר למעשה משתמש באנרגיה כימית. ההספק שדרוש לרכב זה מגיע ממנוע המייצר חשמל בלבד כך שהרכבים החשמליים אינם עושים שימוש במנועים של מכוניות רגילות. יחד עם זאת,

כיום יש מגוון חברות המייצרות רכבים חשמליים. ביניהם פורד וטויוטה, הונדה וג'נרל מוטורס. הרכבים החשמליים, כמו כל רכב אחר, צריכים ביטוח רכב מקיף. התמחור, לעומת זאת, משתנה ואינו זהה לביטוח של רכבים רגילים. יש לקחת בחשבון טרם ביצוע הביטוח על הרכב החשמלי כי ייתכנו הצעות בגבהים שונים מחברות שונות ולכן יש לבקש מספר הצעות מחיר מראש ולערוך את הסקירה המתאימה לקבלת ההצעה הטובה ביותר.

לבחור את הטוב ביותר               

היצע חברות הביטוח השונות אינו גדול ויחד עם זאת ישנן מספר חברות המציעות מודלים שונים של ביטוח לרכב החשמלי. ההצעות משתנות מאדם לאדם, בהתאם למצב הרכב, שנת הרכב, מין וגיל הנהג העיקרי ברכב וכן מספר תאונות קודמות ובכל מקרה ישנם פערים משמעותיים בין החברות המציעות שירותים של ביטוחי רכב חשמלי. כיום ניתן למצוא פלטפורמות אינטרנטיות המאפשרות לנהג להשאיר את פרטיו באתר האינטרנט ולקבל הצעות חוזרות עם מחירים רלוונטיים.

במקום לברר באופן עצמאי ולרוץ בין החברות השונות המציעות מחירי ביטוח רכב חשמלי ניתן ליהנות מכמה הצעות מחיר אטרקטיביות בכמה פעולות פשוטות. באמצעות אתרי האינטרנט המאפשרים השוואה בין ביטוחי הרכב ניתן למצוא את ההצעה המתאימה ביותר. הפלטפורמות האינטרנטיות אחראיות לסינון ההצעות היקרות ביותר ומאפשרות ללקוח ליהנות מחמש ההצעות הזולות והמקיפות על פי פרמטרים אישיים כמו גיל למשל כאשר מדובר על פוליסת ביטוח לנהג חדש.

חשיבות הדיוק בעת מילוי הפרטים

בעת מילוי הפרטים יש להקפיד על דיוק על מנת לקבל את התוצאה המדויקת ביותר בנוגע למחירי הביטוח. בין שמדובר בשנת הרכב, במצבו, בגיל הנהג או במספר תאונות קודמות – ככל שהפרטים יהיו יותר מדויקים כך המחיר יהיה רלוונטי יותר. זוהי הדרך הקצרה והפשוטה ביותר לערוך השוואה בין מחירי הביטוח לרכב החשמלי.

במקביל, ניתן להיכנס לאתרי האינטרנט של כל אחת מחברות הביטוח ולקבל פרטים ישירים אודות ביטוחי הרכב החשמלי הרלוונטי. חברות ביטוח רבות אינן מפרסמות פרטים מדויקים אודות ביטוח 

"טיפול יומיומי ברכב חשמלי והאם זה שונה מרכב רגיל"
"טיפים להשכרת רכב חשמלי"

22.03.2015

טיפים להשכרת רכב חשמלי

עולם השכרת הרכב נפוץ מאוד בקרב מבקרים מחו"ל. אנחנו מציעים לכם כאן מספר טיפים להשכרת רכב שכן גם בתוקף על רכב חשמלי

 

בין אם אתם מתכננים חופשה בארץ או בחו"ל ובין אם סתם נתקעתם בלי המכונית או שאתם סתם רוצים לפנק את עצמכם ביום כיף עם מכונית חדשה – השכרת רכב הפכה בשנים האחרונות לפתרון נוח, יעיל והכי חשוב – זול.

בכדי שחווית ההשכרה תהיה נעימה עד הסוף יש לשים לב למספר דברים קטנים:

1.      הדבר הכי חשוב אולי הוא באמת להבין לאיזה סוג רכב אתם זקוקים. עליכם לקחת בחשבון את מספר הנפשות שאמורות לנסוע במכונית ואת הכבודה שלהם. ככל שהרכב יהיה קטן יותר כך הוא יהיה זול יותר ולהפך. לכל קטגוריה יש את המחיר שלה – ועליכם להחליט מה חשוב לכם: ג'יפ, רכב מיני, רכב משפחתי רחב או אוטו ספורט.

אם אתם מטיילים בחו"ל שימו לב כי ישנם רכבים שאינם מוכרים לנו הישראלים ועל כן עליכם לשים לב היטב למפרטים של הרכבים עצמם וללמוד לאיזה קטגוריה הם שייכים.

2.      מלבד גודל הרכב והקטגוריה אליה הוא משתייך, ישנם אלמנטים נוספים הגורמים לשינוי במחירי הרכב כגון סוג הגיר, נפח המנוע והמותג עצמו.

 

3.      תכנון מראש, והשכרת רכב מבעוד מועד יכולה לחסוך לכם הרבה כסף ובמקרים מסוימים אף יכולה למנוע עוגמת נפש מיותרת, במיוחד אם אתם מתכננים חופשה בעונות התיירות החמות (פסח וחודשי הקיץ) בהם הביקוש גדל לפעמים על ההיצע.

 

4.      בין אם אתם חושבים שקיבלתם את עסקת חייכם ובין אם דוחקים בכם לבצע את ההזמנה עכשיו – קחו את הזמן ואל תוותרו על ביצוע השוואה מול שאר אתרי השכרת הרכב השונים. מניסיון רוב החברות פחות או יותר מסונכרנות אחת מול השנייה אך לפעמים ישנם מבצעים שונים שחבל לכם לפספס רק כי לא התחשק לכם להקיש כמה מילים בגוגל.

 

5.      בשום מצב אל תפסחו על שלב קריאת האותיות הקטנות של כל אחת מההצעות הרלבנטיות לגביכם. הנקודות החשובות עליהם אתם חייבים לתת את הדגש הן אלו שמתעסקות בנושאי הביטוח וההשתתפות העצמית, קנסות (האם יש קנס על איחור בהחזרה), למי מותר לנהוג ברכב והאם יש גיל מינימלי (אם ברצונכם לתת לנהג צעיר לנהוג רוב הסיכויים כי זה יעלה לכם בתוספת מחיר, והכי חשוב מהם שירותי הדרך להם אתם זכאיים – האם יש רכב חלופי אם נתקע הרכב, מה עושים אם נתקע הרכב ו/או יש פנצ'ר וכיוצ"ב.

 

6.      שימו לב בעיקר לכל מה שקשור לביטוח, להשתתפות העצמית (מומלץ, אם כי זה לא חובה, לשלם עוד סכום סמלי בכדי לבטלה). תנסו לברר מה עלות של קנס באיחור בהחזרה, מי יכול לנהוג ברכב (לפעמים ישנה הגבלה על מספר הנהגים), האם יש גיל מינימאלי לנהיגה, ומהם שירותי הדרך הנלווים (האם יש רכבים חלופיים, שירות תיקוני דרך)

 

7.      בזמן קבלת הרכב – ודאו שהרכב שקיבלתם תואם את מה ששילמתם עבורו או לפחות נמצא באותה קטגוריה. עברו היטב על הרכב, חפשו שריטות ומכות – ואם מצאתם ציינו אותם בפני העובד של חברת ההשכרה. בשלב זה עדיף להתעכב ולא לחפף בכדי למנוע מפח נפש עתידי.

 

8.      הניעו את הרכב – בדקו שמיכל הדלק מלא, וכי כל האורות תקינים (כולל איתות), המגבים עובדים ושמיכל הדלק מלא. חשוב לוודא היכן ממוקם הגלגל הרזרבי – וודאו שהוא קיים ושהוא אכן שמיש ויש ברשותכם את כל הציוד הנדרש להחלפת הגלגל במידת הצורך.

 

זהירות! נהיגה במדינה זרה

זכרו כי לנהוג במדינה זרה זה ממש לא כמו לנהוג בארץ. לימדו את החוקים והמגבלות המקומיים ותכננו את הנסיעה מראש בכדי שתהיו מרוכזים בנהיגה עצמה ולא בשאלה לאן אתם אמורים לפנות עכשיו.

תיהנו מהדרך! אתם בחופשה ואין לכם מה למהר. סעו בהתאם למה שהחוק מתיר לכם – ברוב המדינות יש אכיפה חזקה ועדיף להימנע מקנסות מיותרים.

סעו בזהירות!  

"השוואת ביטוח רכב למכוניות חשמליות"
"מכוניות יד שניה – האם זה כדאי?"

עמודים

בחר בחברה:


 • אאודי
 • אופל
 • אינפיניטי
 • ב.מ.וו
 • הונדה
 • טויוטה
 • טסלה
 • לקסוס
 • מזדה
 • מיצובישי
 • מרצדס
 • ניסאן
 • פורד
 • פיג'ו
 • רנו
 • שברולט